Weterynarz mosina

Kupujemy czworonoga

Jeśli w końcu postanowiliśmy zakupić sobie czworonoga. Po długim czasie poszukiwań rasy która nas interesuje, przemyśleniach czy to aby bez wątpliwości jest to rasa odpowiednia dla was, proszeniu o rady od naszych bliskich – znajomych i rodziny o tym, jak z takim psiakiem się żyje, w końcu zdecydowaliście się podjąć ostateczną decyzję. Jesteście gotowi robić mu jedzenie, opiekować się, zezwolić, aby weterynarz otoczył go opieką leczniczą, budzić się o brzasku i iść na spacer, zamiast włączać telewizor – przecież w pewnym sensie chodziło o to, żeby więcej się ruszać. Ale w szczególności myślicie tylko o tych ładnych oczach, puchowej sierści i wesołości, która przejawia się nie tylko w wymachiwaniu ogonem jak opętany bądź lizaniu ci twarzy, gdy wejdziesz do mieszkania.
Pamiętaj, jeżeli raz wstąpisz w miłość do zwierząt, później nie będzie już dla Ciebie odwrotu. Nie będziesz już przenigdy czuł się dobrze bez zwierzaka w domu.
Jest niemniej jednak parę rzeczy, o których powinieneś wiedzieć zanim przystąpisz do opieki nad twoją przyszłą miłością. Zapamiętaj, by od samego początku dbać o jego zdrowie a przy tym nie bagatelizować smutnych przejawów. Weterynarz, którego wybierzesz, powinien być w rzeczywistości wyśmienitym specjalistą – inaczej swoim nienależytym leczeniem może zepsuć futrzakowi zdrowie a przy tym przyczynić się do tego, że jego życie będzie krótsze a w dodatku bardziej chorowite.
Prócz tego, wiele zależy od tego, w jakich warunkach zamieszkujesz i na jaką rasę się decydujesz. Jeśli jest to malutki piesek trzymany w bloku, musisz pogodzić się z myślą wychodzenia choć na chwilę jakieś trzy razy dziennie – niekiedy więcej, rzadko mniej w zależności od zapotrzebowań. Nie daj się zwieść mrukliwym opiniom, że taki zwierzak jest mniej radosny niż takie, które mogą wybiegać się w mieszkaniu z ogródkiem – nie wszystkie rasy tego chcą, a psy danego gatunku również różnią się od siebie temperamentem oraz temperamentem. Niekiedy psina woli wąchać pół godziny kępkę trawy niż zasuwać w tym czasie, a wpuszczony do ogrodu, po pewnym okresie czasu zaszyje się w jednym miejscu i postanowi nieco poleżeć. Może niemniej jednak zdarzyć się tak, że nawet malec będzie miał potrzebę sprinterską – wtedy lepiej, by ktoś u was w domu posiadał podobną, dlatego, że w przeciwnym wypadku pogryzione meble i buty gwarantowane i pomoże jedynie weterynarz!
Właściwym zamysłem w takim wypadku, przede wszystkim jeżeli zamieszkujecie w mieście, będzie zabieranie psa ze sobą w przeróżne miejsca – zamiast podjeżdżać wozem do sklepu, idź do niego pieszo ze smyczą u boku, czy też nawet przyucz czworonoga do biegania przy rowerze. Na nieszczęście we współczesnym społeczeństwie rzadko kiedy pojawia się opcja zabierania futrzaka do pracy, czasami jednak zdarzy się ekipa z otwartym sercem – w takim przypadku zwierzę jest bardzo dużym źródłem wesołości dla wszystkich wspólników.
Posiadanie psa to źródło wielkiej radości przez lata i to bez wątpliwości stosowna decyzja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.